top of page

Hřebenová trasa Vsetínskými vrchy (Vsetín – přes Soláň – Bumbálka)

Jedna z nejhezčích hřebenových tras. Počáteční výstup je sice namáhavý, ale v dalším průběhu na vás čekají jen menší výškové rozdíly.

 

Trasa začíná ve Vsetíně, odkud stoupá na Dušnou. Pokračuje na Vsacký Cáb (horský hotel, možnost ubytování a stravování), přes Ptáčnici, Šerhovny a Vsackou Tanečnici (křižovatka tras) vede do sedla Čarták poblíž Soláně (ubytování, stravování, informační středisko, zastávka autobusu).

Úsek mezi Pálenicí (850 m n.m.) a Beneškami (920 m n.m.) nabízí řadu výhledových míst jak na Javorníky, tak masiv Moravsko-Slezských Beskyd.  Vysoká je nejvyšší bod hřebene (1024 m n. m.), lze zvolit cestu přes vrchol, nebo traverz úbočím. Pod Vysokou lze odbočit do Léskového. Poblíž Třeštíku můžete vystoupat  k rozhledně Súkenická na kopci Čartak (ubytování hotel Súkenická), odkud se vám naskytnou krásné výhledy: severně přímý pohled na Lysou horu a Smrk, směrem na západ na Valašské Meziříčí a areál Pusteven, jižně na Javorníky a východním směrem na Velkou a Malou Fatru.​

Trasa končí v lokalitě Bumbálka na česko-slovenské hranici (bus, ubytování, stravování).

Trasa je vhodná pro pěší, cykloturisty (horská kola) i v zimě pro běžkaře. Délka trasy je 44 km. Dle stavu terénu a aktuálních klimatických podmínek může být náročnost střední až vysoká.

Bližší informace získáte v informačním centru ve Vsetíně nebo na Soláni.

 1. Vsetín žel. stanice (Od nádraží projdete po červené trase Vsetínem k vrchu Hrbová. Po zdolání tohoto výstupu jste na hřebeni a další cesta už vede mírně zvlněným terénem.)

 2. Dušná, rozcestí (8 km)

 3. Lopunice (9 km)

 4. Horský hotel Vsacký Cáb turistická chata (13,6 km)

 5. Ptáčnice (13,5 km)

 6. Šerhovny (20 km)

 7. Tanečnice (22 km)

 8. Informační centrum Zvonice Soláň Soláň, vrch (28 km)

 9. Kotlová (32 km)

 10. Benešky (35,5 km)

 11. pod Vysokou, rozc. (37,5 km)

 12. Rozhledna Súkenická Třeštík, turistická chata (40 km) (můžete sejít z cesty k rozhledně)​​

 13. Bumbálka (44 km)

Mapy použity z webu http://www.ic-vsetin.cz

bottom of page