top of page

Přírodou vsetínských parků

Zámecký park a Panská zahrada tvoří jeden historický celek rozdělený řekou Bečvou. Samotný zámecký park se rozkládá na ploše 1 hektaru na Horním městě ve Vsetíně pod zámkem, v němž je umístěn altán, složený z dórských sloupů. Spolu se zámkem a kostelem je zapsán jako Kulturní památka České republiky Samotný park byl založen až v 1. polovině 19. století jedním z poslednícxh majitelů zámku, rytířem Josefem z Wachtlerů....

.

.

.

Hřebenová trasa Vsetínskými vrchy (Vsetín – přes Soláň – Bumbálka)

Jedna z nejhezčích hřebenových tras. Počáteční výstup je sice namáhavý, ale v dalším průběhu na vás čekají jen menší výškové rozdíly.

 

Trasa začíná ve .....

.

.

.

Vsetín, Dušná - Vsacký Cáb a zpět

Pohodová pěší túra v délce cca 10 km i s příjemným posezením (uvnitř i venku) a odpočinkem na Horském hotelu Vsacký Cáb.

Autobusem nebo autem dojedeme na autobusovou zastávku Dušná (horizont). Zde vystoupíme nebo je možné zaparkovat auto a vydat se pěšky po  červené (6120, 6119) směrem ke Vsackému Cábu. Cestou míjíme rozcestí Lopunice a pokračujeme dále až k rozcestí Pod Vsackým Cábem. Zde se přidává žlutá značka po které dojdeme až hotelu. Z terasy horského hotelu jsou při příznivém počasí krásné výhledy směrem na Halenkov a hřebeny Vsackých Beskyd ( Javorníků).

 

V zimě jsou zde v provozu lyžařské vleky.

Please reload

Mapy použity z webu www.ic-vsetin.cz

bottom of page